Sports feed


Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(http://www.syri.net/uploads/syri.net/images/2017/November/22/auto_hh_1511379842-45948291511385688.jpg): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(http://www.kohajone.com/wp-content/uploads/2017/11/tahiri-me-kreret-e-policise.jpg): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(http://www.kohajone.com/wp-content/uploads/2017/11/auto_prokurori11511388839.png): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(http://www.kohajone.com/wp-content/uploads/2017/11/411910711a1ed9bf42550492176a4eb5.jpg): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(http://www.balkanweb.com/site/wp-content/uploads/2017/11/1-478-382x280.jpg): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155
 • Bleona Qerreti: “Mirë lopëve o vëlla, po sat ëme çfarë gjilpëre i bënë që ke dal kaq k**?
  true
  Në një video të postuar në Instagram, ku Bleona flet për proçedurën e ngrirjes së vezëve, një komentues i shkruan: “Kështu ja u bënim edhe lopëve me gjilpër ngaqë ishin shumë busy me reklamat dhe aktivitetet ditore, prapë viç dilte”. Dhe Bleona që nuk i kursen kurrë përgjigjet, i shkruan: “Mirë lopëve... Read more »
 • Presidenti Meta takon presidentin slloven
  Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi sot një takim me Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, në Lubjanë. Meta e uroi edhe njëherë për rizgjedhjen e tij si dhe i shprehu mirënjohjen për mbështetjen e gjithanshme që Presidenti Pahor dhe Sllovenia i kanë dhënë Shqipërisë jo vetëm në planin... Read more »
 • Gjobat e policisë kur flet në celular në timon
  Gjobat rrugore ishin në fokus të “Repolitix” këtë të mërkurë ku debatuan ekspertë të sigurisë rrugore dhe punonjës të policisë. Policia Rrugore ka paralajmëruar aplikimin e gjobave të reja për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të mjetit dhe kalimin e semaforit. Drejtori i Policisë Rrugore, Mitat Tola u shpreh se gjoba... Read more »
 • “Kush është pa urdhër-arresti në këtë tavolinë?”
  true
  Pas lëshimit të urdhër arresteve nga prokuroria për ish-zyrtarë të lartë policie, ka reaguar edhe këshilltari kreut të PD, Edi Lesi. Me një foto të publikuar në rrjetin social ‘facebook’ ai ka ironizuar ish drejtorët për të cilët është lëshuar urdhër arresti por ka thumbuar edhe drejtorët e tjerë të cilët... Read more »
 • Përfunduan ndeshjet e natës së dytë të Ligës së Kampioneve
  U mbyllën ndeshjet e natës së dytë për Ligën e Kampionëve, ku spikatën fitorja e Bazel kundër Mancester United, si dhe fitorja e Atletiko Madrid ndaj Romës. Ja rezultatet: EUROPE: Champions League – Group Stage 18:00 Finished CSKA Moscow 2 – 0 Benfica 18:00 Finished  Qarabag 0 – 4 Chelsea 20:45 Finished Anderlecht 1 – 2 Bayern Munich 20:45 Finished Atl. Madrid 2 – 0 AS Roma  20:45 Finished Basel 1 – 0 Manchester United 20:45 Finished Juventus 0 – 0 Barcelona 20:45 Finished Paris SG 7 – 1 Celtic 20:45 Finished Sporting 3 – 1 Olympiakos Piraeus ... Read more »
 • Lëshohen urdhër-arrestet, por asnjë prej tyre nuk arrestohet. Kush i lajmëroi?
  true
  Asnjë prej tre ish-zyrtarëve të policisë të shpallur në kërkim, Jaeld Çela, Sokol Bode dhe Gjergji Kohila, nuk është arrestuar pas lëshimit të urdhrit të arrestit nga Prokuroria e Krimeve të Rënda mesditën e kësaj të mërkure. Kush i ka lajmëruar që të largohen për të mos rënë në pranga?... Read more »
 • Një deputete e PS në prokurori për dosjen ‘Habilaj’
  Mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” është duke u diskutuar për çështjen e flet-arresteve që u lëshuan për ish-drejtuesit e lartë të Policisë. Gjatë emisionit moderatori, Blendi Fevziu lexoi një mesazh që thoshte se një deputete e Partisë Socialiste dhe ish-zyrtare e lartë është thirrur për të dëshmuar për çështjen... Read more »
 • Merrini vesh mirë dhe mos i bëni këto gabime me gjelin (FOTO)
  true
  Festat e fundvitit po afrojnë dhe si mbret të tavolinës kemi gjelin, prandaj mësoni disa gjëra. Rregulli numër 1-Mos humbisni durimin Jo sa ta nxirrni nga frigoriferi e vrap në furrë për ta pjekur. Në vend që ta fusni ashtu të ngrirë, lëreni një orë në temperaturën e dhomës. Kriposeni njëtrajtshmërisht Ju do thoni... Read more »
 • Live/ Neymar me shokë shkatërrojnë Celtic, Supergoli i Griezman ndëshkon Romën në Madrid (Video)
  Po luhen aktualisht 6 ndeshjet e mbetura për raundin e 5 të fazës në grupe në “Uefa Champions League”. Ashtu si çdo mbrëmje edhe sonte pritet të mos mungojë spektakli dhe golat me takime si Juventus – Barcelona apo Atletico Madrid – Roma. Edhe Baselit të Xhakës i duhen me doemos... Read more »
 • Skandal me tekstet shkollore: “Kosova ende s’e ka shpallur pavarësinë!”
  true
  Vazhdojnë skandalet me tekstet shkollore të Republikës së Kosovës. Një i tillë është edhe në Librin e Sociologjisë për klasat e 12-të. Në këtë libër shkruan se si Kosova ende qenka nën administrimin e UNMIK-ut, edhe pse Kosova e ka shpallur pavarësinë që gati 10 vjet. “… Kosova është në një... Read more »