Reportage


Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(http://www.kohajone.com/wp-content/uploads/2018/02/red8ok.jpg): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(http://www.gazetadita.al/wp-content/uploads/2018/02/Moikom-zeqo-stelle-antike-peze-1998-198x300.jpg): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155

Warning: getimagesize(http://www.syri.net/uploads/syri.net/images/2018/February/22/auto_28056736_1830207167052826_3869687634094196096_n1519319641.jpg): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /var/www/eaglesland/wp-content/plugins/wp-rss-retriever/wp-rss-retriever.php on line 155
 • Policia jep detajet: Trajneri Gjoka qëllua me grusht nga një person i panjohur!
  Policia e Shkodrës ka dhënë njoftimin e parë zyrtar në lidhje me sulmin ndaj trajnerit të skuadrës së futbollit të Vllaznisë, Ernest Gjoka. Sipas policisë, rreth orës 17:00, salla operative ka marrë një njoftim se afër portës hyrëse të  një fushe sportive, një person i është afruar trajnerit të Vllaznisë.... Read more »
 • Reagon mesfushori i Vllaznisë: Turp, ishte Gilman Lika që e shpëtoi trajnerin!
  Mesfushori i Vllaznisë, Erjon Vucaj ka reaguar pas ngjarjes së rëndë, ku trajneri Ernest Gjoka u sulmua me thikë nga një person me kapuç. Për 27-vjeçarin shkodran, kjo është një ngjarje e rëndë që ka turpëruar të gjithë Shkodrën. Vucaj tregon se ka qenë Gilman Lika dhe disa njerëz të... Read more »
 • Shkarkohet shefi i ushtrisë, brigada elitare dështoi në testin e NATO
  Kryeministri slloven, Miro Cerar njoftoi sot shkarkimin e shefit të Shtabit të Përgjithshëm të ushtrive pas dështimit të forcave të tij në testin e aftësive të zhvilluar nga NATO-ja dhe kritikave për mungesë të mjeteve në dispozicion të mbrojtjes. “Meqënëse shefi i Shtabit të Përgjithshëm ka përgjegjësine përfundimtare të përgatitjes së... Read more »
 • Të sodisësh punonjëset e seksit, gjobitesh… (FOTO)
  true
  Nga muaji prill, kushdo që do të vizitojë lagjen e “dritave të kuqe”, bën mirë që të përditësohet me rregullat për të shmangur gjobitjen. Autoritetet holandeze njoftuan se nga muaji prill, kushdo që viziton këtë lagje si turist, duhet t’u kthejë shpinën vajzave thuajse të zhveshura që qëndrojnë nëpër vitrinat e... Read more »
 • Bashkia e Shkodrës dhe Vllaznia reagojnë pas sulmit me thikë të Gjokës: Akt i qëllimshëm!
  Bashkia e Shkodrës dhe klubi i Vllaznisë kanë reaguar pas ngjarjes së rendë të ndodhur pasditen e sotme  ku pas stërvitjes është goditur dhe kërcënuar me jete trajneri i ekipit te parë Ernest Gjoka. DEKLARATE PER SHTYP Bashkia e Shkodres dhe KF Vllaznia jane njohur me ngjarjen e rende te ndodhur pasditen... Read more »
 • Koordinatat imagjinare të varrit të Skënderbeut
  true
  Moikom Zeqo   Varri i  Gjergj Kastriot Skenderbeut, ka tërhequr, ka grishur vëmendjen e shekujve dhe të njerëzve, ka fituar gati statusin e një tabuje jo vetëm për shqiptarët, por edhe për të tjerët. Si një motiv filmik, hollivudian do ta sfiliste (shekujve)  dhe e sfilit edhe sot fantazinë tonë. Varri lind si njeriu,... Read more »
 • “Na pa Zoti dhe kësaj radhe”, trajneri Gjoka flet pas sulmit me thikë
  Një person i maskuar me kapuç ka tentuar të sulmojë me thikë trajnerin e Vllaznisë, Ernest Gjoka gjatë pasdites së sotme në seancën stërvitore. Agresori ishte i maskuar, teksa pas ngjarjes ka folur vetë tekniku dhe një dëshmitar. Reagimi i trajnerit- “Isha me Gilmanin duke dalë nga stërvitja. Na pa Zoti... Read more »
 • Demaskimi i gazetares: Ja kush ia mbush Ramës sallën në takimin e fundjavës në Berat
  true
  Gazetarja e Report TV Esiona Konomi përmes një postimi në rrjetet sociale ka nxjerrë bllof Kryeministrin Edi Rama lidhur me takimet që zhvillon gjoja me qytetarët. Kështu për takimin e Beratit janë dhënë porosi të qarta nga stafi i Kryeministrit jo vetëm mbi agjendën e takimeve, por edhe për numrin e... Read more »
 • Vdekja e Elenës, babai tregon se largimi i saj nga…
  Në familjen e Elenës janë hapur dyert e mortit. E ndërsa do i japë lamtumirën vajzës së tij, babai kërkon që autori i aksidentit të viht para përgjegjësisë. Shumë mistere rrethojnë ende aksidentin e ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në Maminas. 23-vjeçarja, banuese në Tiranë ishte nisur... Read more »
 • Internet, sms dhe telefona pa kufi! Kompania që i fron të gjitha
  Nëse nuk kemi kaluar kohë të mjaftueshme në telefonat tuaj (vetëm një video tjetër në  Youtube nuk do t’ju dëmtojë …) një rrjet telefonie ka vendosur të zgjerojë gjërat edhe më tej, duke nisur një tarifë të re me gjithçka të pakufizuar. Virgin Mobile sapo ka paralajmëruar planin e vet të... Read more »