Reportage

 • Negociatat, ish-ministri i PS: Nuk ja vlen të bësh lobime, bota nuk gënjehet me “lëvozhgën”
  true
  Ish-ministri i integrimit, Marko Bello i ftuar në emisionin “Arena” , në RTV Ora tha se në situatën në të cilën është Shqipëria është e kotë që të bëhen lobime. Sipas tij kryeministri Edi Rama eshtë i dhënë pas formës dhe jo thelbit të reformave, por kjo gjë nuk i… Read more »
 • Çipa: Problemet tona të brendshme nuk ndikojnë tek negociatat
  true
  I ftuar në emisionin “Arena”, në RTV Ora analisti Aleksandër Çipa ka thënë se problemet e brendshme të Shqipërisë nuk do të ndikojnë në vendimin e vendeve anëtare për çeljen e negociatave. Aleksandër Çipa: Nuk janë problemet tona të brendshme ato që janë bërë pjesë e sabotimit apo pengimit të agjendës… Read more »
 • A ka opozita përgjegjësi nëse BE i thotë jo Shqipërisë? Ja si përgjigjet Nishani
  true
  Ish-presidenti Bujar Nishani, njëherësh kryetar i Këshillit Kombëtar të PD i ftuar në emisionin “Arena”, në RTV Ora foli në lidhje me përgjegjësitë e opozitës, në rast se të premten vendet anëtare të BE, do i thonë “jo” Shqipërisë. Bujar Nishani: Ne jemi në një situatë që padyshim na penalizon, sepse… Read more »
 • Ministri jashtëm: Nuk është faji i Shqipërisë mos hapja e negociatave
  true
  Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë Gent Cakaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News24” tha se qeveria shqiptare ka përmbushur të gjitha detyrat që kërkon Bashkimi Europian për hapje negociatash. Cakaj u shpreh se vetë Makron tha se nuk është çështje e dy vendeve (Shqipërisë dhe Maqedonisë… Read more »
 • Pse refuzon Franca? Deputeti i PS: Çështje e riorganizimit të BE-së
  true
  Pse Franca refuzon hapjen e negociatave? A do të arrijë Gjermania të ndryshojë qëndrimin e Francës? Çfarë ndikimi do të kishte në Tiranë shtyrja e negociatave? Sekretari organizativ i PS, Arben Pëllumbi thotë se ka kontradita mes vendeve të BE-së, që kanë tema të tjera përvec negociatave me Shqipërinë. Ndër… Read more »
 • Kryeministri Rama: Ka përplasje në familjen e BE për interesat e tyre!
  true
  Ka një bllok të madh për “PO”, i cili kërkon vazhdimin e procesit. Pastaj ka dhe një barrikadë nga ana e Francës për të ndryshuar natyrën e procesit. Është një përplasje qasjesh brenda familjes europiane. Vazhdojnë përpjekjet intensive në të gjitha drejtimet. Ne jemi në komunikim të vazhdueshëm” – tha Rama… Read more »
 • Agnesa tregon ”difektin” që e ka lënë pa partner
  true
  Bukuroshja kosovare, Agnesa Vuthaj, ishte e ftuara e Bieta Sulos në “Ftesë në 5”, për të folur rreth fotosesionit më të fundit, në të cilin është shfaqur shumë sensuale dhe provokuese. Edhe pse kohët e fundit ka qenë më tepër e angazhuar në punë biznesi, Agnesa tregoi se e merr… Read more »
 • Samiti franko-gjerman, zgjerimi nuk është në planet e BE
  true
  Të paktën zyrtarisht, zgjerimi i BE-së nuk ka qenë një nga temat e samitit Franko-Gjerman, që u zhvillua në Toulouse. Presidenca Franceze ka publikuar dokumentin, mbi të cili është rënë dakord të punohet mes kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit Emmanuel Macron. Në këtë samit është folur për mbrojtjen, klimën, inovacionin,… Read more »
 • 3 minutat e Macron që rrëzojnë propagandën e Ramës (VIDEO)
  true
  “Kemi lëvizjen e lirë përpara se të hapen negociatat. Kemi lëvizjen e lirë me Shqipërinë pa hapur negociatat dhe kjo është një lloj marrëdhënie e çuditshme. Në mirëbesim kemi dhënë lëvizjen e lirë dhe kemi mijëra e mijëra persona që kërkojnë azil nga ky vend”. Kjo ishte një ndër deklaratat e… Read more »
 • Kryemadhi: Qëndrimi i Francës është qëndrim i të gjithë BE
  true
  E ftuar në emisionin ‘Aktualitet’ të Bejdo Malos në ‘Fax News’ kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka folur mbi qëndrimin e Francës e cila është shprehur kundër hapjes së negociatave. Kryemadhi tha se qëndrimi i Francës është një lojë e BE pasi i gjithë unioni europian është… Read more »